Jak pomáháme

NAŠE PŘÍBĚHY

Knížka příběhů lidí z neziskovek Tamtamy o.p.s. a OZP Akademie z.ú. o (ne)normálních lidech, od kterých by se "normální" společnost měla hodně co učit.

stáhnout e-book

 

  • Máme vytvořena tzv. chráněná pracovní místa, tedy takové pozice, kde mohou pracovat OZP (osoby se zdravotním postižením). Samozřejmostí jsou krátké úvazky, zaměstnanci mají větší péči a pomoc, pomalejší pracovní tempo, přátelské vztahy a flexibilní pracovní dobu
  • Pro OZP tu jsou pracovní asistentky, které pomáhají s činnostmi, které pracovníci nezvládnou, Kromě jiného mají na starosti i zaškolování nováčků a jejich integraci do firmy.
  • K dispozici je psycholožka a sociální pracovnice. Pracovní, zdravotní i osobní problémy jdou ruku v ruce, nejde řešit jeden bez druhého.
  • Všechny peníze, které za úklid utržíme, jdou zpátky do firmy. Platíme z nich nejen běžný provoz, čisticí prostředky, ochranné pomůcky, jako jiné úklidovky, ale i ty naše pracovní asistentky, psycholožku a další služby pro zaměstnance. Během roku pořádáme spoustu školení a společných akci. Mrkněte na youtube
  • Ukazujeme, že to jde! – všichni máme nějaké zdravotní postižení – od správní a dozorčí rady, přes vedení organizace po řadové zaměstnance. Hendikepy nejsou překážkou pro vybudování úspěšné firmy.
  • Bouráme bariéry, hlavně ty, které jsou zakořeněné v hlavách lidí. O tom, jak se žije s hendikepem a že (téměř) nic není nemožné, píšeme články, příspěvky na sociální sítě, točíme videa. Mrkněte na knihu rozhovorů (Ne)normální, o lidech, od kterých by se „normální“ společnost mohla učit

Naše správní a dozorčí rada

Ocenění

Spolehlivá veřejně prospěšná organizace

Jsme hrdí držitelé Značky spolehlivosti a České kvality. Jejím účelem je poskytnout potenciálním dárcům i široké veřejnosti informaci o tom, že veřejně prospěšná organizace řádně hospodaří se svěřenými prostředky, které transparentně a adekvátně využívá k naplňování svého deklarovaného poslání.

Neziskovka roku

V roce 2015 jsme v Senátu převzali ocenění Neziskovka roku v kategorii malých neziskovek. Neziskovku roku vyhlašuje NROS a je oceněním kvality řízení neziskových organizací z celé ČR. Hodnotí profesionalitu jejich práce a efektivitu v oblasti managementu i finančního řízení.

Microsoft NGO Awards

Ceny Microsoft Awards – to jsou příběhy o tom, jak technologie pomáhají dobrým věcem. V roce 2017 jsme se do soutěže zapojili s příběhem, jehož hlavním hrdinou je Skype. Ten nám už léta pomáhá překonávat bariery a umožnuje nám efektivněji komunikovat s neslyšícími. Příběh porotu zaujal a získal zvláštní cenu společnosti Microsoft.

Ceny Vládního výboru pro zdravotně postižené občany

Knížka (Ne)normální získala na XXIII. Slavnostním večeru Vládního výboru pro zdravotně postižené občany prestižní novinářskou cenu.

Veronika Jandíková se stala Zaměstnancem roku

Veronika Jandíková z Tamtamů se stala Zaměstnancem roku 2017 pro chráněný trh práce.

Výroční zprávy

výroční zpráva 2018
Výroční zpráva 2018
Výroční zpráva 2017
Výroční zpráva 2017
Výroční zpráva 2016
Výroční zpráva 2016
Výroční zpráva 2015
Výroční zpráva 2015
Výroční zpráva 2014
Výroční zpráva 2014
Výroční zpráva 2013
Výroční zpráva 2013
Výročný zpráva 2012 náhled
Výroční zpráva 2012