Jak pomáháme

Máme vytvořena tzv. chráněná pracovní místa, tedy takové pozice, kde mohou pracovat OZP (osoby se zdravotním postižením). Samozřejmostí jsou krátké úvazky, zaměstnanci mají větší péči a pomoc, pomalejší pracovní tempo, přátelské vztahy a flexibilní pracovní dobu.

  • Pro OZP tu jsou pracovní asistentky, které pomáhají s činnostmi, které pracovníci nezvládnou. Kromě jiného mají na starosti i zaškolování nováčků a jejich integraci do firmy.
  • K dispozici je psycholožka a sociální pracovnice. Pracovní, zdravotní i osobní problémy jdou ruku v ruce, nejde řešit jeden bez druhého.
  • Všechny peníze, které za úklid utržíme, jdou zpátky do firmy. Platíme z nich nejen běžný provoz, čisticí prostředky, ochranné pomůcky jako jiné úklidovky, ale i ty naše pracovní asistentky, psycholožku a další služby pro zaměstnance. Během roku pořádáme spoustu školení a společných akci. Mrkněte na youtube.
  • Ukazujeme, že to jde! – všichni máme nějaké zdravotní postižení – od správní a dozorčí rady, přes vedení organizace po řadové zaměstnance. Hendikepy nejsou překážkou pro vybudování úspěšné firmy.
  • Bouráme bariéry, hlavně ty, které jsou zakořeněné v hlavách lidí. O tom, jak se žije s hendikepem a že (téměř) nic není nemožné, píšeme články, příspěvky na sociální sítě, točíme videa. Mrkněte na knihu rozhovorů (Ne)normální, o lidech, od kterých by se „normální“ společnost mohla učit

Aktuálně pomáháme

Šance na restart 3 - leták

Šance na lepší práci je tu.

Neziskovka ŠANCE NA VZDĚLÁNÍ přichází se zajímavým projektem pro OZP.

Více v přiloženém letáku.

Ilustrativní obrázek
Narodit se o dvacet let dříve, neměla by to Lenka s pracovním uplatněním vůbec jednoduché. Dnes jí technologie pomáhají a kompenzují její handicap.
Ilustrativní obrázek
Hurá, kalendář je na světě! Pokud si s ním také chcete příjemnit nadcházející rok, je možné si ho u nás objednat za cenu 150,- Kč. Kontaktujte nás na marketing@tamtamy.cz nebo volejte 775 254 870.
Ilustrativní obrázek
Ve čtvrtek 15. června dopoledne v Tamtamech zavládlo veselí a sváteční atmosféra. Tamtamy totiž slavily své šesté narozeniny a ke svému jubileu dostaly jeden výjimečný dárek. Vyšla kniha (Ne)normální, která shrnuje poutavé příběhy zaměstnanců Tamtamů žijících se zdravotním hendikepem.

Výroční zprávy

Výroční zpráva 2022
PDF (2.59 MB)
Výroční zpráva 2021
PDF (1.23 MB)
Výroční zpráva 2019
PDF (1.5 MB)
Výroční zpráva 2018
PDF (3.33 MB)
Výroční zpráva 2017
PDF (5.17 MB)
Výroční zpráva 2016
PDF (1.43 MB)
Výroční zpráva 2015
PDF (5.17 MB)
Výroční zpráva 2014
PDF (5 MB)
Výroční zpráva 2013
PDF (656.89 KB)
Výroční zpráva 2012
PDF (5.32 MB)

Napište nám nejlépe hned