Lenka Galajdová z Tamtamů bojovala o titul zaměstnanec roku 2016

Ilustrativní obrázek

Zviditelnit práci zdravotně postižených a upozornit na to, že úraz nebo postižení nemusí být definitivní tečkou za kariérou, to je smyslem soutěže zdravotně postižený zaměstnanec roku. Každý rok do ní mohou firmy a organizace přihlašovat své zaměstnance a kolegy, kteří mají hendikep. Letos soutěž proběhla již po šesté a zúčastnilo se jí celkem 39 finalistů. Jedním z nich byla i Lenka Galajdová z Tamtamů.

Lenka se narodila s dětskou mozkovou obrnou. Hůř vidí a ruce a nohy jí neposlouchají, tak jak by měly, přesto svou práci skvěle zvládá. Říká o sobě, že jí je nejlépe mezi fakturami a že nepotřebuje výzvy jako ostatní. Přesto minimálně jednu výzvu přijala a proměnila v šanci na dobré zaměstnání. Před třemi lety přišla do Tamtamů téměř bez praxe, bez zkušeností, pouze s maturitním vysvědčením v kapse, ale s obrovskou chutí učit se nové věci. Díky této energii se hravě prokousala všemi administrativními činnostmi, personálními záležitostmi a fakturami až postupně se propracovala samostatnou pozici fakturantky. Dnes je jeden z nejdůležitějších zaměstnanců Tamtamů.

V soutěži Zdravotně postižený zaměstnanec roku Lenka sice nakonec nezvítězila, ale už samotná nominace je pro ni symbolickou zprávou o tom, že si firma její práce váží. „Spolehlivost, zodpovědnost, loajalita, obrovská chuť a energie „žít“ pro firmu,“ těmito slovy Lenku v přihlášce do soutěže charakterizovala její kolegyně Petra Helebrantová. A kde se tato energie a nadšení pro věc v Lence bere? Na to má Lenka jednoduchou odpověď. Práce v Tamtamech ji prostě baví a naplňuje! „Líbí se mi, že jde o něco více, než jen o vydělávání peněz. Jsem ráda, že smyslem a posláním naší práce je pomoc druhým,“ dodává.

Napište nám nejlépe hned