Vyhráli jsme zvláštní cenu v soutěži Microsoft NGO Awards 2017

Ilustrativní obrázek

Ceny Microsoft Awards – to jsou příběhy o tom, jak technologie pomáhají dobrým věcem. Letos jsme se do soutěže zapojili i my, a to s příběhem, jehož hlavním hrdinou je Skype. Ten nám už léta pomáhá překonávat bariery a umožnuje nám efektivněji komunikovat s našimi neslyšícími zaměstnanci. Náš příběh porotu zaujal a získal zvláštní cenu společnosti Microsoft!

Soutěž Microsoft NGO Awards pořádá společnost Microsoft ve spolupráci s TechSoup Česká republika a jejím smyslem je ocenit organizace, které díky technologiím zefektivnily svou činnost, zlepšily dostupnost svých služeb nebo zajímavým způsobem pomohly své cílové skupině.

V našem případě jsou onou cílovou skupinou neslyšící zaměstnanci Tamtamů. Jak Skype pomohl právě jim, vysvětluje ředitelka Tamtamů Mirka Kroupová: „Mezi našimi uklízečkami máme i řadu neslyšících osob. Zpočátku jsme řešili, jak s nimi komunikovat, domlouvat se o práci nebo když jsou v terénu a potřebují třeba poradit cestu nebo vyřešit nějaký problém. Neslyšící totiž nemůže jednoduše vzít telefon a zavolat. Komunikační bariéry nakonec překonal Skype. Díky Skype v mobilu nám uklízečka může kdykoliv napsat, poslat fotku pracoviště nebo dokonce využít služeb tlumočení do znakového jazyka.“

Cenu pro naši organizaci převzala paní ředitelka společně s kolegou Davidem Lukavcem 6. dubna na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže. A nešlo jen o formální ocenění. Ze slavnostního vyhlášení jsme si odnesli také ceny, které nám pomohou v dalším rozvoji – mimo jiné i tablet a dar v hodnotě 10 000 Kč na produkty TechSoup.

Napište nám nejlépe hned