Zúčastnili jsme se Veletrhu sociálních a návazných služeb na Praze 10

Ilustrativní obrázek

Kam se obrátit, když nastane krizová situace nebo do našeho života zasáhnou nepříznivé okolnosti? Na to se snažil odpovědět Veletrh sociálních a návazných služeb, který ve středu 17. května uspořádala městská část Praha 10. Jsme rádi, že jsme byli u toho a mohli jsme si užít příjemnou atmosféru a představit naši činnost a poslání návštěvníkům akce.

Veletrh proběhl za slunečného počasí před obchodním centrem Eden a zúčastnilo se ho více než 40 organizací působících v regionu. Podstatná část organizací byla zaměřena na pomoc a podporu seniorů, zastoupeny ale byly i sdružení, jejichž cílovou skupinou jsou lidé se zdravotním hendikepem a mnoho dalších organizací, které pomáhají v různých životních situacích napříč věkovým spektrem.

My jsme si užívali sluníčka a odpovídali návštěvníkům na dotazy ohledně úklidů domácností a bytových domů. Velký zájem byl i o vzdělávací a rekvalifikační kurzy organizace OZP Akademie. Tři šťastní zájemci si dokonce vytočili slevu na kole štěstí, díky které mají zlevněné vstupné na vybrané kurzy.

Na Veletrh sociálních služeb pravidelně přichází řada občanů, kteří potřebují poradit. Veletrh je ale i skvělou příležitostí ke sdílení praktických zkušeností mezi poskytovateli i prostorem pro kulturní vyžití a příjemné zastavení v kolotoči pracovních dní. O kulturní zážitek se letos postarala skupina Golden Big Band Prague, hrající skladby z oblasti swingové klasiky i soudobé populární hudby, a kdo si neodnesl radu nebo užitečnou informaci, mohl si odnést alespoň krásnou ručně vyráběnou keramiku a další rukodělné výrobky z chráněných dílen.

Sociální služby nejsou jen záchrannou sítí pro lidi ohrožené chudobou, jak si lidé někdy představují. Každý ve svém životě neustále řešíme celou řadu problémů a často ani nevíme, že je tu někdo, kdo nám může podat pomocnou ruku. Veletrh se proto snaží zviditelnit organizace působící v regionu, které tuto pomoc poskytují, a usnadnit lidem orientaci v jednotlivých sociálních službách.

Napište nám nejlépe hned