Očkování a OZP

Očkování a OZP

Ahoj, zdraví vás doktorka Dorka a reportérka Terka! Mrzelo nás, že informace o Covid-19 a o očkování jsou takové zmatené, často si odporují a je těžké se v tom závalu informaci vyznat. Jak poznat, co je pravda, co pravda vytržená z kontextu a co úplná lež? Také máme pocit, že se myslí na všechny ohrožené skupiny, jen na nás hendikepované se zapomíná. Je na čase s tím něco udělat. Doktorka Dorka už spoustu let léčí zdravotně postižené. Bude pro vás vybírat ověřené informace a komentovat je. Terka, jako správná reportérka, bude hlavně v terénu. Bude se ptát zajímavých lidí na jejich názory, natáčet a fotit.

O očkování

Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR, z. s. zpracovala přehledný a výstižný dokument pro snadnější porozumění tématu očkování.

Víte, že sluchově postiženým je k dispozici přepis živého hovoru na všech Krajských hygienických stanicích a také na celostátní informační lince o koronaviru 1221?

Víte, že v druhé části první fáze očkování je kromě seniorů počítáno také například s lidmi imobilními, mentálně postiženými nebo také s lidmi s vybranými chronickými onemocněními?

Srozumitelně informovat o vládních opatřeních proti koronaviru a životních situacích v době epidemie. To si klade za cíl nový web Covid Portál.

V pondělí začalo v Praze očkování vakcínou proti covidu-19 v některých domovech seniorů pomocí mobilního týmu. Ten připravila Městská poliklinika Praha ve spolupráci s Českým červeným křížem.

Názory odborníků

 I přes to, že některá vakcína s nižší účinností nezabrání u 100 % očkovaných jedinců samotnému vzniku nemoci, významně sníží riziko závažného průběhu, vzniku komplikací, počtu hospita

Většina z nás bere nošení roušek jako nutné zlo. Ale naprostá většina z nás tuto nutnost respektuje a roušky nosí.

Pokud jde o očkování, Češi dlouhodobě patří spíše mezi pochybovače, zvláště pokud jde o nepovinnou vakcinaci.

Napište nám nejlépe hned